Відлік

 

У кожного з нас є годинник. Ми кожного дня по кілька разів дивимося на нього з певних причин: чи то для того, щоб перевірити, скільки ще буде тривати пара, чи в очікуванні важливого концерту, чи рахуючи, скільки часу їхати додому, скільки годин нам залишилось спати, скільки хвилин, щоб встигнути вчасно на зустріч, скільки часу на життя, скільки часу до смерті…

Кожного дня ми зустрічаємо нових людей, чуємо нові імена, які є абсолютно непотрібними, бо більшість з них наступного ранку памятати вже не будемо. Ми підсвідомо вдаємо, що є багато речей, які для нас важливі, хоч насправді це лишень марна трата того дорогоцінного часу. А прийде момент, коли озиратись назад вже буде пізно.

Найгірше те, коли починається відлік, зворотній відлік, коли кожна секунда стає чимдалі ближче до останньої, хоч зазвичай час в такі моменти просто зупиняється. На якусь мить втрачається сенс у всьому, але важливо якраз не втратити цей сенс, а віднайти його, поки ще не пізно.

Але це не так легко.

Згадайте моменти, коли ви сидите на важливій контрольній і розумієте, що залишається за мало часу, щоб встигнути виконати все, бо попередні хвилини ти витратив на непотрібне. Але ж контрольна це лишень контрольна. Вона напишеться і забудеться.

А тепер відтворіть цю ситуайію у іншому масштабі, замініть контрольну на життя і уявіть момент, коли починаєш розуміти, що часу залишилось так мало! І навіть не кожна попередня хвилина, а рік був потрачений на непотрібне. Уявіть такий момент і спобуйте це змінити. Починайте цінувати дорогоцінні секунди, поки не почався відлік, поки у вас ще є час! У багатьох такого шансу вже ніколи не буде…